História SOČ na Strednej odbornej škole lesníckej v Banskej Štiavnici
Sočka má na našej škole už štyridsaťročnú tradíciu. Počas tohto obdobia sa jej zúčastnilo veľa šikovných a nadaných žiakov, ktorí dosiahli významné úspechy na krajských kolách aj na celoslovenských kolách.
Stredoškolská odborná činnosť v školskom roku 2018/2019
Školské kolo: 7. marec 2019
Odbor 04 - biológia:
Smädová Vladimíra 1. A
Karáseková Martina 4. C
Jánošíková Kristína 4. C
Odbor 05 - ŽP:
Kiac Martin 4. A
Malatinec Martin 4. A
Ríčiová Ľudmila 4. C
Odbor 07 - pôdohospodárstvo, lesníctvo:
Magdaléna Dibdiaková - 3. B
Pavla Patrik 4. A
Kriek Adam 4. B
Marko Pavol 4. B
Odbor 08 - cestovný ruch:
Garaiová Magdaléna 4. C
Krajské kolo: 5. 4. 2019
Odbor 04:
Karáseková Martina 4. C, Jánošíková Kristína 4. C 2. miesto
Odbor 07:
Magdaléna Dibdiaková - 3. B trieda 1. miesto
Kriek Adam 4. B, Marko Pavol 4. B 2. miesto
Celoštátna prehliadka:
Odbor 07:
Magdaléna Dibdiaková - 3. B trieda 2. miesto
Školský rok 2017/2018
7. marca 2018 sa uskutočnilo na Strednej odbornej škole lesníckej v Banskej Štiavnici školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Zúčastnili sa ho 2 práce - súťažiaci z 3. A triedy Patrik Pavla a Adam Gajdoš s prácou Porovnanie chemickej a mechanickej ochrany smrekových sadeníc proti žeru tvrdoňa smrekového a žiačky 4. B triedy Zuzka Nagyová a Lenka Petrikovičová s prácou Mapovanie inváznych rastlín.
Obidve práce postúpili do krajského kola, ktoré sa konalo 6. apríla 2018 v Lučenci. Na krajskom kole sa práca Patrika Pavlu a Adama Gajdoša umiestnila na 1. mieste v kategórii 07 Pôdohospodárstvo, lesné a vodné hospodárstvo. Víťazi postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa konalo v Žiline.
Práca Pavlu a Gajdoša obsadila na celoslovenskom kole 2. miesto.
Školský rok 2016/2017 – žiadne práce SOČ
Školský rok 2015/2016
Terézia Vargová – 1. miesto na krajskom kole (KK) SOČ odbor 07
Martin Minár – 1. miesto na KK SOČ odbor 04
Martin Valentík – 2. miesto na KK SOČ odbor 04
Školský rok 2014/2015
Michal Kováčik, Matúš Madaj – 1. miesto na celoslovenskom kole SOČ, odbor 07
Radoslav Sakál – 1. miesto na celoslovenskom kole SOČ, odbor 04
Gabriela Tomášová, Viktória Mazúchová – 4. miesto na celoslovenskom kole SOČ, odbor 07
Školský rok 2012/2013
Jozef Rozkošný, Stanislav Nosáľ – 1. miesto KK SOČ, odbor 07
Atilla Balog – 1. miesto KK SOČ, odbor 04
Školský rok 2011/2012
Atilla Balog – 1. miesto KK SOČ, odbor 04
Jozef Rozkošný, Jakub Stredánsky – 2. miesto KK SOČ, odbor 07
Školský rok 2010/2011
Michal Antal, Dominik Horváth, Tomáš Makši – 1. miesto celoslovenské kolo SOČ, odbor 07 s prácou Technologické riešenie ťažbovo-obnovného postupu a jeho praktická realizácia v demonštračnom poraste pri zohľadnení kritérií certifikácie - TUOL a princípov PBOL
Atilla Balog – 2. miesto KK SOČ, odbor 04 s prácou Pozorovanie imág odonatofauny počas leta 2010 na Ráczovom jazere
Školský rok 2009/2010
Jozef Výbošťok – 1. miesto celoslovenské kolo SOČ, odbor 07
Michal Lalík, Radoslav Sabo – 3. miesto celoslovenské kolo SOČ, odbor 07
Školský rok 2008/2009
Jozef Výbošťok, Jana Bystrianska, Patrik Očenáš – 1. miesto KK SOČ, odbor 07
Maroš Turčány, Peter Refka – 2. miesto celoslovenské kolo SOČ, odbor 07
Juraj Šoučík, Marcel Golian – 3. miesto celoslovenské kolo SOČ, odbor 05
Školský rok 2007/2008
Michaela Vargová – 2. miesto celoslovenské kolo SOČ, odbor 07